3 naujienos dirbantiems su IDV

buhalterines_paslaugos

//Kaip nauji metai, taip naujos taisyklės dirbantiems su IDV. Turiu jums net 3 naujienas apie kurias, mano supratimu, VMI su Sodra turėtų biski garsiau “parėkauti”, bet… tada aš nebūčiau tokia vertinga

Taigi:

Naujiena Nr. 1

Nuo 2023 metų kiekvienas dirbantis su IDV savanoriškai gali pasirinkti taikyti pajamų kaupimo principą. Iki 2022 12 31 tokį pajamų pripažinimo būdą galėjo rinktis tik tie, kurie tapo PVM mokėtojais arba VMI pateikė pranešimą apie veikloje naudojamą ilgalaikį turtą. O nuo šių metų galite savanoriškai pajamas pripažinti ne pagal apmokėjimo datą, o pagal sąskaitos išrašymo datą. Ir dar svarbu nepamiršti, kad jei jau pradėsite taikyti kaupimo pajamų principą, kelio atgal nebebus (biski dramatiškai skamba, bet juk reikia sukurti tekste intrigą).

Naujiena Nr. 2

Nuo 2023 metų vėl pasikeitė SAV pranešimo teikimo tvarka. Tą pranešimą teikiame Sodrai, kai kas mėnesį mokame VSD įmokas ir norime kas mėnesį deklaruoti pajamas Sodrai. 2022 metais, sumokėję VSD įmokas nuo minimumo neturėjo teikti SAV pranešimo. Sistema automatiškai užskaitydavo stažą. Na o nuo 2023 metų Sodra sugalvojo, kad vėl reikia ne tik kas mėnesį sumokėti VSD įmokas, bet ir nepriklausomai nuo kokios sumos sumokėtos įmokos – papildomai dar pateikti ir SAV pranešimą.
Primenu, kad kas mėnesį įmokas moka ir tuos pranešimus teikia tie, kurie metų bėgyje nori, tikisi, planuoja gauti išmokas iš Sodros.

Naujiena Nr. 3

Gal ir nelabai naujiena, bet toks priminimas: vėl padidėjo minimali alga = padidėjo PSD įmoka. Kadangi PSD įmoka yra 6.98% nuo MMA, tad šiais metais kas mėnesį turite sumokėti 58,63 Eur ir tik tada galite tikėtis nemokamo gydymo valstybinėse medicinos įstaigose. Sodra čia eilinį kartą susimovė su informacijos pateikimu: iš mano turimų klientų, informacinį pranešimą apie padidėjusias įmokas gavo apie 35% įmonių, bet kas įdomiausia, kad ten buvo ir UAB, kuriems tos įmokos nei šilta, nei šalta. O va į mano IDV profilį šis pranešimas taip ir neatėjo… Gal jie ten mane užbanino, nes bais užknisu su savo kritika.

O dabar prisipažinkite, ar nežinojote kurio nors pakeitimo? Juk taip gera jaustis naudinga

Nuorodos į teisės aktus ir informacijos šaltinius
https://www.e-tar.lt/