Ar tai bus verslas, ar hobis?

verslas_hobis

// Ar tai bus verslas, ar hobis?

Šis klausimas kankina visus svajojančius pradėti savo verslą. Ar realu uždirbti iš savo svajonės? Kada galėsiu mesti nemėgstamą darbą ir gyvensiu iš savo naujos veiklos? Kiek turiu parduoti prekių ar atlikti paslaugų, kad pinigų užtektų viskam?
Paskaičiuokime! Ir nors visi mėgstame skaičiuoti pajamas, ne ką mažiau svarbu labai atidžiai suskaičiuoti ir išlaidas.

Visos veiklos išlaidos skirstomos į nuolatines ir kintamas.

Nuolatinės išlaidos

Tai tokios išlaidos, kurių dydis nepriklauso nuo to, kiek jūs dirbsite ir parduosite, šios išlaidos yra nuolatinės. Tai gali būti patalpų nuoma, reklamos išlaidos, buhalterių paslaugos, interneto ryšys, draudimo išlaidos, banko paslaugos. Čia galite pridėti ir darbuotojų darbo užmokestį, jei darbuotojų atlyginimas nėra susietas su darbo rezultatais. Prie nuolatinių išlaidų dar pridėkite ilgalaikio turto nusidėvėjimą, bankui mokamas paskolų palūkanas ir kitas panašias sąnaudas.

Kintamos išlaidos

O šitoje skiltyje skaičiuojame kiekvienos konkrečios prekės pagaminimo savikainą. Jei tai drabužis – medžiaga, sukirpimas, siuvimas, etiketės, pakavimo pakuotė ir visa kita, kas kainuoja konkrečiai prekei pagaminti. Jei teikiate grožio paslaugą, jūsų kintamos išlaidos gali būtų konkrečiai procedūrai atlikti naudojamų priemonių kaina.

Kokias pagrindines klaidas planuojant verslo finansus daro naujokai?

Nesuskaičiuoja smulkių išlaidų.

Skaičiuodami vadovaujasi “Aš GALVOJU, kad man tai kainuoja x sumą”, o ne konkrečiais skaičiais.

Neanalizuoja praeitų laikotarpių išlaidų.

Neturi plano, kaip paskirstys gautas pajamas.

Nemoka atskirti “Reikia” ir “Noriu” išlaidų.

Taigi, kad ir kaip nemėstate skaičių, lentelių ir excel, jei jau pradėjote verslą, teks tuos įrankius prisijaukinti. Nes kitaip… vargu ar fortūna ilgai jums šypsosis.

Prisijaukinti šiuos įrankius mano klientams padeda video seminaras su praktinėmis situacijomis Kiek turiu parduoti, kad uždirbčiau 3000 € pelno per mėnesį?