Skolos sodrai išdėstymas

Buhalterinės-paslaugos

// Jau visai nedaug laiko liko iki 2022 metų pajamų deklaravimo pabaigos. Džiaugiuosi už tuos, kurie užpildę deklaraciją mato grąžintinas sumas. Jiems gerai. Tačiau pas kai kuriuos “išlenda” visai nejuokingos sumos mokėtinų mokesčių tiek VMI, tiek Sodrai. Tokiems “laimingiesiems ir skirtas šis tekstas.

Ką daryti? Būtina viską iškart atiduoti? O jei nėra kuo mokėti? O gal tempti laiką ir tikėtis, kad viskas savaime išsispręs?
Patikėkit, nei jūs pirmi, nei paskutiniai, kurie neturi kaip susimokėti skolos VMI arba Sodrai. Taigi štai mano keli patarimai, kurie padės šitą procesą praeiti beveik neskausmingai.

  • Visų pirma, bent jau mano nuomone, tikrai neverta atidėlioti deklaracijos pateikimą ir taip tikėtis išvengti skolos. Patikėkit, ypač jei vykdot veiklą, pardavėt kokį turtą, VMI tikrai mato tą informaciją ir tikrai labai greitu metu jums paskambins.
  • Geriau imkitės veiksmų ir spręskite susidariusią situaciją. Tiesiog laukdami, nieko nedarydami “užsidirbsite” VMI ir Sodros inkasinius. Jie areštuos jūsų visas bankų sąskaitas ir tada jūsų gyvenimas taps labai nepatogus. O jei jūsų skolos išieškojimas jau bus atiduotas antstoliui, pasirašyti mokestinės paskolos sutarties nebebus galimybės.

O toliau yra numatytos skolų išdėstymo tvarkos.
Sodra. Skola iki 1500 € išdėstoma be jokių papildomų svarstymų “automatu”. Tam turite prisijungti į Sodros gyventojų skiltį. Keliauti į “Prašymai”. Toliau paskutinis pasirinkimas: “Bendrojo pobūdžio prašymai, skundas”. Ir toliau renkatės “Naujas prašymas/skundas” . Tekstas gan laisvos formos, nors pagooglinę lengvai rasite teksto pvz. Jei skola didesnė – prašymą svarstys skolų skyrius. Tokiu atveju į prašymą surašykite papildomas priežastis, dėl kurių negalite iškart sumokėti: mažamečiai vaikai, būsto paskola, kritiniai ligoniai. Galite net pridėti kredito paskolos sutartį. Tai padės Sodros specialistams lengviau ir greičiau priimti sprendimą.

Dar svarbu žinoti, kad ir stažas jums bus įskaitomas tik sumokėjus įmokas. Tad jei ketinate pasinaudoti Sodros išmokomis, geriau jau skolą atiduokite kaip įmanoma greičiau.
Kada kreiptis į Sodrą? Geriausias laikas bus paskutinė balandžio savaitė. Atsakymą turite gauti per 3 dienas.

O jei įdomu, kaip deklaruoti IDV pajamas be klaidų ir be streso, kviečiu įsigyti video seminarą -> Kaip deklaruoti IDV pajamas be klaidų ir be streso?!