Balansų maratonas

Buhalterines_paslaugos

// Na ką, balansų maratonas jau beveik baigtas. Tuoj buhalteriai išeis į gatves. Biški suzombėję, šiek tiek pakrikę, bet jau po visų didžiųjų metų darbų.
Nesiplėsiu apie visų pajamų deklaravimą. Nekapstysiu NPD labirintų. Šiandien pasidalinsiu TOP3 klaidomis, kurias dažnai daro dirbantys su IDV.

Įstatymuose yra numatyta, kad UAB finansinė atskaitomybė paruošiama per 90 dienų finansiniams metams pasibaigus. Toliau per 30 dienų ji turi būti patvirtinta akcininkų ir dar per 30 dienų pateikta Registrų centrui. Taigi ši savaitė yra paskutinis jūsų šansas laiku pateikti UAB finansus.

Mieli vadovai, kviečiu susiimti ir būtinai šiomis dienomis skirti laiko buhalterio laiškų perskaitymui. Nes, bent jau pas mus, kai kurios atskaitomybės nepateiktos, nes vadovai niekaip neranda laiko jų patvirtinimui. Taip, žinau, visi mes reikalų ministrai, tie popieriai tikrai neuždirba pinigų. Bet… Ar žinote, kad tame pačiame Akcinių bendrovių įstatyme būtent vadovui yra numatyta prievolė pateikti duomenis ir dokumentus registrų tvarkytojui? Taip, taip vaodvui. Ne buhalteriui 🙂
Ir dar trumpai priminsiu apie tinkamų ir laiku pateiktų finansinių atskaitomybių pateikimo naudą verslui:

Nr. 1 Nebus protokolo 🙂

Nr. 2 Galėsite dalyvauti viešuosiuose pirkimuose

Nr. 3 Nebus kliūčių gauti ES paramą, jei į tokią pretenduosite

Nr. 4 Gerės jūsų įmonės įvaizdis, nes jau visi pripratome tikrinti potencialių partnerių viešai prieinamus finansinius duomenis.

O jūsų finansinė atskaitomybė už 2022 metus jau pateikta Registrų centrui?

Kiekvienas vadovas turi suprasti ką pasirašo prieš pateikiant balansą, į ką reikėtų atkreipti dėmėsį video seminare -> Kaip “skaityti” balansą?