// Tai bus ta mokesčių reforma, ar nebus?

Buhalterines_paslaugos

Šitą klausimą išgirstu beveik kasdien. Galiu jums drąsiai užtikrinti, nežinau kokiu pavidalu ji bus, kada jis bus ir juo labiau ar ji išvis bus. Net patys valdžios žmonės matyt to nežino, tai ką jau čia aš tokia žemiška būtybė galiu numatyt.

Tada kyla klausimas, kaip gyventi tokioje nežinomybėje? Ar daryti verslą? Ar laukti? Ko laukti? Pasidalinsiu savo nuomone:
Yra toks Teisėkūros pagrindų įstatymas, kurio 20 str 3 d. prasideda taip: “LR mokesčių įstatymai, nustatantys naujus mokesčius, naujus mokesčio tarifus, mokesčio lengvatas, sankcijas už mokesčių įstatymų pažeidimus arba iš esmės pakeičiantys apmokestinimo tam tikru mokesčiu tvarką ar apmokestinimo teisinio reglamentavimo bei taikymo principus, įsigalioja ne anksčiau kaip po šešių mėnesių nuo oficialaus paskelbimo dienos”. Toliau jau yra surašytos išimtys, kada visgi galima tuos įstatymus priimti neišlaikant 6 mėnesių įsigaliojimo termino: tvirtinant metų biudžetą, derinant nacionalinę teisę su ES teise ir kaip be išskirtinių situacijų.

Taigi, rudens sesija prasideda rugsėjo 10 d. ir teoriškai visi sesijos metu priimti mokestiniai pakeitimai turėtų įsigalioti tik nuo 2025 metų. Bet nebūtų pirmas kartas, kai įstatymų pakeitimai bus priimti gruodžio mėnesį tvirtinant biudžetą. Nes juk ekstremalu. Nes juk norime gauti ES pinigus, kurių negausime, jei nebus reformos.

  • Ką daryti norintiems startuoti su verslu? Startuokite. Juk mokesčių apskaičiavimo taisyklės, visokios tvarkos ir net tarifai keičiami nuolatos. Stabilumo čia niekada nebuvo ir nebus. O kai (arba jei) viskas labai keisis – keisis visiems ir visi turėsime prisitaikyti. Na reikės pakeisti veiklos vykdymo firmą – ir pakeisit.
  • Ką daryti dirbantiems su IDV? Na pažiūrėkime logiškai: jei pakeitimi “praeis” tokiu pavidalu kaip siūloma, pirmi metai po reformos vis dar bus palankesni nei pajamų apmokestinimas kitose veiklos formose. Ir antri bus visai pakenčiami. O toliau – na juk toks yra verslo pasaulis – čia renkasi aukštą riziką toleruojantys žmonės, kurie geba greitai prisitaikyti prie aplinkybių. Išsivartysim.

 

Kiekvienam verslo vadovui reikalingi – Verslo vadovo finansų pagrindai